13 років невдач. Як Мессі вилітав зі збірною Аргентини

19

Ліонель Мессі знову повертається з порожніми руками зі збірної Аргентини. З тих пір, як форвард «Барселони» дебютував у національній команді в серпні 2005-го, він не виграв з нею жодного трофея. Лео – можливо, кращий гравець в історії футболу, але, схоже, і найбільший невдаха в історії «альбіселесте».
Поразка з рахунком 0:2 у півфіналі Кубка Америки від збірної Бразилії добряче розлютила Мессі. Лео не зробив різницю в грі з господарями, зате, на думку аргентинців, цю різницю зробив еквадорський суддя Роди Самбрано. Лідер збірної Аргентини дав гнівний коментар у мікст-зоні:
«Нам забили після одинадцятиметрового, який не був призначений. Судді постійно роздавали ці дерьмово картки і навіть жодного разу не подивилися повтор. Всі дурні рішення приймалися на користь збірної Бразилії. Попередження давали тільки нам, а не господарям. Суддя пропускав явні фоли, не ставив на нашу користь пенальті. Сподіваюся, федерація футболу Південної Америки щось зробить з цим, хоча я сумніваюся, тому що Бразилія керує всім. Ми сходимо з розуму від несправедливості».
Емоції Мессі зрозуміти нескладно. Адже це вже дев’ятий турнір, який Лео програв зі збірною Аргентини. Чорна смуга в національній команді почалася для форварда «Барселони» на ЧС-2006. Тоді «альбіселесте» програли господарю турніру збірної Німеччини – 1:1, по пенальті 2:4. Правда, 19-річний Мессі не взяв участі в матчі, залишився на лаві запасних.
Наступне прикра поразка трапилося на Кубку Америки у 2007-м. Аргентинці дійшли до фіналу, але були розгромлені у вирішальному матчі збірній Бразилії 0:3. Цього разу Лео провів повний матч. Ще більш велике ураження вибило Мессі і його команду з ЧС-2010. Шлях аргентинцям, яких очолював Дієго Марадона, знову перегородила Німеччина. Південноамериканці були биті в чвертьфіналі з рахунком 0:4. Форвард «Барселони» мучився на полі всі 90 хвилин.
На стадії чвертьфіналу аргентинці зупинилися і на Кубку Америки у 2011-м. «Альбіселесте» поступилися у чвертьфіналі збірній Уругваю – 1:1, по пенальті 4:5. Лео був більш ефективний, ніж у попередніх матчах, коли його національна команда вибувала: віддав гольову передачу на Гонсало Ігуаїна, а в серії одинадцятиметрових реалізував свою спробу.
На ЧС-2014 аргентинців в третій раз поспіль залишила без золота збірна Німеччини. Тепер принципові суперники зійшлися в фіналі, а результат битви вирішив гол Маріо Гетце в додатковий час. Німці перемогли – 1:0. Форвард «Барселони», який відіграв 120 хвилин з капітанською пов’язкою, і в цьому випадку не здійснив результативних дій.
Низку невдач збірної Аргентини продовжили дві поспіль поразки у фіналах Кубка Америки в 2015 і 2016-му роках. Обидва рази «альбіселесте» програвали збірній Чилі. Перший матч завершився внічию – 0:0, а в серії пенальті (1:4) єдиний точний удар у аргентинців завдав якраз Мессі. У другій зустрічі вийшов схожий сценарій: нічия 0:0 після 120 хвилин гри і перемога збірної Чилі по пенальті – 4:2. Тільки тепер Лео свій удар з «точки» змазав.
Четверту спробу виграти чемпіонат світу Мессі зробив у Росії. Минулого літа збірній Аргентині навіть пощастило не потрапити на німців, тим не менш на ЧС-2018 «альбіселесте» вилетіли вже в 1/8 фіналу. Сам Лео яскраво зіграв з Францією, зробивши дві гольові передачі на Габріеля Меркадо і Серхіо Агуеро, але навіть кураж головної зірки не врятував аргентинців від поразки з рахунком 3:4.
Нинішній Кубок Америки вийшов дуже поганим для Мессі. Форвард «Барселони» зробив за весь турнір лише одну результативну дію – забив гол з пенальті у ворота збірної Парагваю. Хоча за матч з Бразилією лідер «альбіселесте» заробив найвищу оцінку в команді від InStat – 351 бал, зробивши 82 ТТД при 74% успішних. Але з чотирьох його ударів тільки один влучив у площину воріт суперника.
Аргентинці без трофеїв 26 років. Остання перемога була на Кубку Америки у 1993 році, коли Мессі тільки-тільки виповнилося шість років. Наступний виліт стане десятим для Лео. Він вже заявив про бажання залишитися в збірній Аргентини і буде всіма силами прагнути уникнути сумного ювілею. Мессі вже йшов з національної команди, однак відсутність Лео «альбіселесте» стали грати ще гірше. Значить, проблема не в ньому.